43 Resentments Under Construction

A kam se vydáme teď? Měli jsme v plánu jet do Compass Point Studios v Nassau na Bahamách, kde pobýval Alex Sadkin. Ale už nás štvala představa, že se snažíme od toho všeho utéct. Chtěli jsme být v centru toho všeho.

Byl jsem jako generál Patton. Kamkoliv jsem cestoval, nosil jsem s sebou velkou nástěnnou mapu světa. Mohl jsem tam sledovat, kde se hodně prodává naše hudba a kam bychom mohli vyjet na turné. Pokud se fakt musíme znovu někam přesunout, do jiné země a dalšího zatraceného studia, pojeďme někam, kde je sranda, proboha. Koukal jsem na mapu a zvažoval možnosti.

Kde jsme se nejvíc bavili na loňském turné?

John-Taylor---In-The-Pleasure-Groove---Love,-Death-and-Duran-Duran-105

V Austrálii. A konkrétně v Sydney.

Od chvíle, kdy se tam Planet Earth dostalo na první příčku hitparády na jaře roku 1981, kdy byl novoromantismus v plném proudu, jsme měli k australskému publiku zvláštní vztah. Na koncertech, které jsme tam odehráli, a hlavně koncert v Hordern Pavilion v Sydney, bylo nejvíc lidí, které jsme kdy na koncertě měli. A co bylo stejně důležité, měli jsme v Austrálii přátele.

S Alexem jsme si pronajali byt s dvěma ložnicemi v luxusním bytovém komplexu George Street Apartments. Šuškalo se, že tam měl byt i George Harrison, ale nikdy jsme ho neviděli. Byli jsme vysoko nad městem, na sever od nás byl přístav, Opera v Sydney, a most Harbour Bridge. Byly to, jako by řekl Bryan Ferry, dokonalé luxusní byty. Pronajal jsem si stříbrné BMW řady 7, abych s ním jezdil po městě, protože jsem si chtěl užívat naplno.

EMI mělo studio v Sydney, což se nám hodilo. Jmenovalo se to tam Studios 301, podle své adresy na Castlereagh Street. Nebylo to tam tak sofistikované jako ve studiích AIR, ale bylo to lepší než pojízdné studio, s kterým jsme museli přežít ve Francii. Všechny poruchy a technické problémy jsme mohli vyřešit rychle přímo na místě.

Měli jsme základ pro celé album, takže teď už zbývalo napsat texty a nahrát je. Rozhodl jsem se, že Simonovi nechám prostor. Nemůžete kolem něj sedět s dalšími čtyřmi nebo pěti lidmi a čekat, že napíše smysluplný text.

Vypadl jsem a řešil jsem styk s veřejností.

Byl jsem jako tygr, kterého vypustili z klece. Trochu potrhaný, jako ten z alba, ale přesto tygr.

A objevil jsem novou drogu, MDA. Ta potom byla na trhu oblíbená v trochu jiné formě pod jménem extáze.

John-Taylor---In-The-Pleasure-Groove---Love,-Death-and-Duran-Duran-107